روش صحیح عطر زدن به بدن | افزایش ماندگاری عطر و ادکلن

عطر زدن

ترفندهای عطر زدن | چگونه ماندگاری بوی عطر را زیادتر کنیم ؟

به نظر می آید که ما همه چیز را در مورد نحوه صحیح استفاده از عطر می دانیم . اما بر خلاف تصور عامه مردم ، برای عطر زدن به جهت افزایش ماندگاری و روش صحیح استفاده از آن شما به مهارت و رعایت برخی نکات نیازمند هستید . آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چگونه می توان عطر زد که ماندگاری آن افزایش یابد و بیشترین میزان بو و رایجه را در فضا پخش کند ؟

بالا بودن قدرت پخش شدن بوی عطر در محیط و مدت زمان ماندگاری این بو ، دو معیار اصلی برای تعیین کیفیت عطر محسوب می شوند .

در این مطلب به معرفی و راهنمایی کامل شما جهت استفاده درست از عطر و ماندگار کردن هرچه بیشتر رایحه این محصول می پردازیم . این موارد به شما کمک می کند تا از زیبایی رایحه عطر خود برای مدت طولانی تری لذت ببرید .

چگونه عطر بزنیم که رایحه آن ماندگار باشد؟

در بسیاری از مواقع با وجود اینکه فرد هزنیه زیادی برای تهیه عطر باکیفیت پرداخت می کند اما نتیجه ای دلخواهش را از مدت زمان پایداری بوی عطر نمی تواند تجربه کند . طبیعی یا مصنوعی بودن مواد تشکیل دهنده عطر ، طرز استفاده ، شکل نگهداری و مواردی از این قبیل ، نکات اساسی برای تعیین کیفیت و ماندگاری عطر ها هستند .

در ادامه نکاتی کاربردی و کامل در خصوص روش صحیح عطر زدن را بیان می کنیم ، همچنین به نحوه استفاده عملی درست از انواع عطر ، برای زنان و مردان خواهیم پرداخت .

 

ماندگاری

عطر زدن ، نکات استفاده از عطر ، بالابردن ماندگاری عطر

مهم ترین نکات استفاده از عطر عبارتند از :

قبل از اسپری و مصرف عطر ، دوش بگیرید .
برای افزایش ماندگاری بوی عطر و عطرآگین نمودن بیشتر محیط پیرامون خود ، توصیه می شود که قبل از عطر زدن حتما دوش گرفته و یا حداقل دست و صورت خود را بشویید . همچنین در هنگام مصرف عطر باید بدن پس از استحمام کاملا خشک باشد . اگر از عطر برای از بین بردن بوی نامطلوب بدن خود استفاده می کنید باید بدانید که به هر حال پس از مدتی بوی بد بدن بر عطر غلبه می کند . پس برای حصول نتیجه مناسب بهتر است پس از دوش گرفتن از عطر استفاده کنید .

پوست خود را مرطوب نمایید .
اگر مایل به افزایش ماندگاری عطر خود هستید ، بهتر است عطر را پس از مرطوب نمودن پوست ، استفاده کنید . برای اینکار می توانید از کرم یا لوسیون بدون بو یا حتی با همان رایحه عطری که دارید ، برای مرطوب نمودن پوست استفاده کنید . معمولا پوست مرطوب به خوبی رایحه عطر را حفظ می کند . سلامت پوست رابطه ی مستقیمی با ماندگاری عطر دارد . توصیه می شود که از پاشیدن عطر بر روی زخم پرهیز کنید .

از وازلین جهت مرطوب نمودن پوست بهره ببرید .
چنانچه پوست بدن شما خیلی خشک است ، قبل از پاشیدن عطر ، کمی وازلین به نقاط نبض دار بدنتان بمالید . این کار باعث افزایش چربی و رطوبت پوست شده و ماندگاری بوی عطر را زیادتر می کند .

نقاط درست بدن را برای مصرف عطر انتخاب کنید .
اگر کنجکاو هستید که بدانید بهترین نقاط بدن برای عطر زدن کدام قسمت ها هستند باید بگویم که نقاط نبض دارد ، مناسب ترین نقاط بدن برای اینکار به حساب می آیند . نقاط نبض دار ، بخش هایی از بدن هستند که رگ های بدن بسیار به سطح پوست نزدیک هستند .

در هنگام عطر زدن به مچ دست ، این قسمت را مالش ندهید !
معمولا افراد ، عادت دارند که بعد از استفاده از این ماده بر روی مچ دست شان ، این بخش را مالش می دهند . توصیه می شود این عمل را انجام ندهید چون باعث می شود نت هایی از عطر که ماندگاری کمتری دارند سریعتر ناپدید شوند . در عوض بعد از استفاده از عطر ، مدتی صبر کنید تا این ماده برروی پوست شما به طور طبیعی خشک شود .

با فاصله عطر بزنید !
در هنگام اسپری نمودن عطر ، فاصله ای ۱۰ تا ۱۵ سانتی متری را رعایت کنید . با در نظر گرفتن این فاصله قطرات عطر بر روی سطح بیشتری از بدن شما پخش می شوند .

 

موهای خود را فراموش نکنید .
به طور کلی جنس مو قابلیت نگهداری بیشتری از رایحه عطر نسبت به پوست را دارا است .
برای این منظور شما می توانید مقدار کمی عطر را بر روی مو هایتان اسپری کنید و یا حتی آن را بر روی برس زده و سپس موهایتان را شانه کنید . توجه داشته باشید که نباید از این روش به صورت طولانی مدت و با حجم زیاد استفاده کنید، زیرا به هرحال هر نوع عطری حتی باکیفیت بالا، حاوی مقادیر مختلفی از الکل می باشد که ممکن است باعث خشک شدن و ضعیف شدن ریشه مو گردد .

 

چرا توصیه نمی شود عطر را به لباس بزنید ؟

اسپری نمودن عطر مستقیما روی لباس ، علاوه بر ایجاد لکه ، میزان ماندگاری این محصول را کاهش می دهد . بهتر است همانگونه که اشاره شد عطر را روی قسمت های نبض دار بدن بزنید و از خشک شدن کامل آن بر روی پوست خود اطمینان حاصل کنید . همچنین بهتر است عطر مصرفی موردنظرتان را بر روی جواهرات اسپری نکید چون در برخی موارد ممکن است به این وسایل آسیب وارد کند . عطر زدن روی لباس به خاطر دلایل ذکر شده در کل پیشنهاد نمی شود .

 

محل مناسبی برای نگهداری از عطرهایتان انتخاب کنید .
جهت افزایش عمر این کالا با شرط حفظ کیفیت ، حتما باید شیوه ی درستی را جهت ذخیره سازی این محصول نظر بگیرید. . عطر را حتما در مکانی تاریک که تغییرات شدید دمایی نیز نداشته باشد ، نگهداری نموده و از قراردادن آن در محل های با رطوبت بالا ، گرم و خیلی روشن پرهیز کنید . عطرها را می توان در کمد ، جعبه یا قفسه هایی که به دور از روشنایی مداوم هستند نگهداری کرد . برای نگهداری از عطر باید به اندازه ی زمان خرید ، دقت به خرج دهید .

بیش از حد از عطر مصرف نکنید !
تقریبا هدف تمامی افرادی که به خود عطر می زنند ، جذب نظر مثبت دیگران به خودشان است . گاهی اوقات افراط در مصرف کردن عطر باعث می شود که نه تنها افراد جلب شما نشوند بلکه قضیه به طور کلی برعکس نیز شود . چون با توجه به تفاوت سلایق افراد حاضر در یک جمع ، برای برخی ممکن است رایحه عطر شما دلپسند نباشد . البته استفاده بیش از حد از عطر ، در مواقعی برای افراد پیش می آید که اکثرا از یک نوع عطر با رایحه ای خاص استفاده می کنند و این موضوع باعث می شود که به مرور شامه آنها نسبت به این بو عادت کرده و برای درک و حس بیشتر ، عطر زیادتری را مصرف کنند . برای حل این مسئله بهتر است هراز گاهی نوع عطر خود را عوض کنید . در کل تعویض مرتب رایحه ها به تقویت حس بویایی شما کمک می کند .

 

غلظت عطر خود را کاهش دهید .
استفاده از عطر های با غلظت زیاد و سنگین می تواند سبب بروز سردرد ، نه تنها برای دیگران بلکه برای خودتان نیز شود . چنانچه از عطرهای باکیفیت و غلیظ نیز استفاده می کنید ، حداکثر یک یا دو بار اسپری کردن ، برای خوشبو نمودن شما کفایت می کند . سردرد گرفتن افراد در هنگام استفاده از عطر معضلی نسبتا رایج محسوب می شود . برای حل این مشکل بهتر از رایحه های سبک تر و حتی اسپری های بدن کم بو بهره ببرید . قیمت اینگونه خوشبوکننده های بدن در مقایسه ها با عطرهای مرغوب بسیار کم تر نیز می باشد .

 

برای ازبین بردن بوی عطر از دستمال مرطوب استفاده کنید .
در برخی مواقع ، فرد به صورت ناخواسته و غیرعمد عطر زیادی به خود می زند . با استفاده از عطر دستمال های مرطوب کننده به راحتی می توانید محل پاشش عطر را پاک کنید .

 

رایحه ها را ترکیب کنید .
در طی چندین سال گذشته روش های متنوعی در خصوص نحوه استفاده از عطر ایجاد شده است . ترکیب رایحه های مختلف و یا لایه لایه استفاده کردن از عطر ( همپوشانی عطر) به شما این امکان را می دهد که حسی متفاوت را به اطرافیان خود القا کنید . اصولا ترکیب رایحه ها کار تخصصی است و بهتره که توسط اشخاصی انجام شود که درباره موضوع عطر سازی مهارت لازم دارند . اما با این وجود می توانید عطرهای با رایحه مختلف ( سبک و سنگین ) را با هم بروی یک کاغذ ترکیب کرده و نتیجه بدست آمده را بررسی کنید . چنانچه از نوع بوی تشکیل شده خوشتان آمد ، بهتر است ابتدا رایحه سنگین تر و سپس رایحه سبک را مصرف کنید . در حقیقت لایه بندی عطر همان اصل چگونگی ترکیب مواد تشکیل دهنده عطرها نام دارد . هر عطر از سه نت به وجود می آید . نت های بالایی معمولا سبک تر بوده و زودتر از بین می روند. در حالی که نت های اصلی و پایه ای ماندگاری بیشتری دارند . در دنیا برندهای مطرحی وجود دارند که محصولاتی را جهت مصرف به این شکل ارائه می دهند .

 

نکته ای مهم در مورد چگونگی استفاده از عطر مینیاتوری :

اگر از آن دسته اشخاصی هستید که تمایل به مصرف عطر در تمامی لحظات را دارید باید به شما خرید عطر مینیاتوری را پیشنهاد بدهیم . نکته ای که باید در هنگام تهیه این نوع عطر به آن توجه داشته باشید این است که چون افراد بیشتر در زمانی که بیرون از منزل هستند از این محصول استفاده می کنند به دلیل سهولت در مصرف بهتراست گونه ای از عطرهای مینیاتوری را بخرند که ظروف نگهداری آن دارای اسپری باشد .

 

 

 

روش صحیح عطر زدن برای مردان :

اگر جزو آن دسته از مردانی هستید که نمی دانید چگونه عطر بزنید ، تنها کافی است از تمام نکات موجود در همین مطلب الهام بگیرید . در حقیقت می توان گفت راز خاصی در خصوص چگونگی روش صحیح عطر زدن برای مردان وجود ندارد . بلکه تنها رعایت نکاتی مانند استفاده از عطر بعد از استحمام ، زیاده روی نکردن در هنگام مصرف عطر و … رازهایی هستند که باعث منحصر به فرد شدن اشخاص شیک پوش در یک جمع خواهند شد .

 

اگر به دنبال یافتن مرکزی معتبر جهت خرید عطر مردانه هستید ، این لینک را حتما دنبال نمایید .

روش صحیح عطر زدن برای زنان :

برخلاف مردان ، خانم ها به خصوص بانوان جوان اهمیت بیشتری برای عطری که مصرف می کنند قائل هستند .انتخاب عطر برای زنان به نوعی با فضای محیطی که قصد حضور در آن را دارند ، وابسته است . زنان در مقایسه با مردان بیشتر به میزان ماندگاری عطر خود حساس نشان می دهند . اما با وجود این حساسیت اغلب نمی توانند راهی را جهت بهبود ماندگاری رایحه مطلوبشان پیدا کنند . همانطور که اشاره شد برای افزایش ماندگاری عطر و بالا بردن پخش بوی عطر در محیط باید به موضوع چگونگی نگهداری از عطر توجه بیشتری داشت . عطر را تقریبا می توان یک موجود زنده تلقی کرد که نسبت به تغییرات محیطی بسیار حساس می باشد . یکی از عطرسازان بزرگ دنیا می گوید : عطر ماده ای است که تمایل ندارد از محیط سرد به محیط گرم منتقل شود . وی اضافه می کند که چنین تغییرات دمایی به شدت می تواند بر واکنش های شیمیایی غیر منتظره این ترکیب خوشبو اثر گذار باشد .

 

در عطریکو ببینید : فروش اینترنتی عطر ادکلن زنانه به ارزان ترین قیمت روز بازار عطر

چگونه ماندگاری بوی عطر برای زنان را زیادتر کنیم ؟

 

افزایش ماندگاری عطر و ادکلن

 

عطر زدن | نکات استفاده از عطر | بالابردن ماندگاری عطر

اصولا بهترین نوع بسته بندی عطر که سبب زیادتر شدن ماندگاری بوی عطر برای هر دوجنس علی الخصوص زنان نیز می شود این است که عطرهایی را که در ظروف کوچک تری بسته بندی شده اند را خریداری کنیم . از آنجایی که ترکیب محتویات عطر با اکسیژن باعث کاهش ماندگاری بوی این کالای ارزشمند می شود بهتر است که ظروف کوچک تری را برای نگهداری عطر در نظر بگریم تا در هنگام خالی شدن ظرف ، محتویات ظرف حداقل تماس را با اکسیژن داشته باشند .

نکته مهم بعدی که در اصل روش صحیح عطر زدن برای زنان نیز محسوب می شود این است که در هنگام عطر زدن نباید محل پاشش عطر بر روی بدن مالش داده شود . اسپری کردن عطر روش اصلی استفاده از عطر می باشد . همانگونه که گفته شد مالش دادن محل پاشش عطر به خصوص بر روی مچ دستان ،عادتی تقریبا ناخودآگاه است به طوریکه اغلب افراد این کار را بعد از عطر زدن انجام می دهند . این فرایند باعث ایجاد اصطکاک در پوست شده و علاوه بر افزایش سرعت تبخیر ، با گرم شدن پوست آنزیم های طبیعی در بدن به وجود می آیند که ممکن است ، روند پخش بوی مطلوب عطر در فضا را تحت تاثیر قرار دهند . اکسیژن موجود در شیشه عطر نیمه پر در کل مقدمات تجزیه مواد تشکیل دهنده عطر و کاهش بوی این محصول را فراهم می کند .

اگر شما جزو آن دسته از خانم هایی هستید که باوجود رعایت تمامی موارد اشاره شده ، بازهم با مشکل عدم ماندگاری کافی عطر مواجه هستید می بایست ، این روش ها را حتما امتحان کنید .همچنین به بانوان محترم پیشنهاد می شود که همراه با عطر خود که یک لوسیون بدن با رایحه عطر موردپسندتان یا حتی مرطوب کننده بدون بو ( برای عدم تداخل بویایی ) استفاده کنید . این روش سبب به دام انداختن مولکول های عطر بر روی پوست ، زمان ماندگاری عطر را افزایش می دهد .

 

حتما بخوانید : آموزش ساخت عطر شخصی در منزل

 

روش صحیح استفاده از عطرهای جامد :
برای اثر بخشی هرچه بیشتر عطرهای جامد ، در هنگام استفاده به میزان یک انگشت عطر را از ظرف محصول برداشته و به نقاط منتخب بدن ( نقاط نبض دارد ) بزنید .

 

نحوه استفاده از عطرهای رولر ( شیشه های بسته بندی عطر رولی ) :
این گونه محصولات ، شکلی جدیدی از نحوه بسته بندی عطرها می باشند که در چندین دهه گذشته ، در سطح دنیا مصرف آنها طرفدار زیادی پیدا کرده است . در این شکل از بسته بندی نه تنها روغن های معطر را می توان قرار داد ، بلکه در طی این سالها رایحه های موجود نیز به دلیل استقبال زیاد مردم با این طرز بسته بندی ساخته و روانه بازار شده اند .

راحتی استفاده برای کاربران بزرگترین مزیت خرید عطرهای رولر به حساب می آیند . برای اثر بخشی این نوع عطرها نیز می توانید از دیگر موارد مطرح شده در همین صفحه استفاده نمایید . همچنین اگر ظرف نگهداری از عطر درپوش مناسبی نداشت ، بهتر است ابتدا مقداری عطر را بر روی مچ دست خود بریزید و سپس به دیگر نقاط بدن ( بخش های نبض دار) مطابق موارد ذکر شده ، بمالید .

 

برای بالا بردن پخش بوی عطر و حفظ سلامتی خودتان عطر اورجینال بخرید .
در اکثر عطرهای تقلبی مواد مصنوعی و خطرناک به کار رفته است که اصلا بوی ماندگاری ندارند ،در کل غلظت عطر در آنها بسیار پایین است . برای حفظ سلامت بدن و افزایش زمان ماندگاری رایحه ، عطر اصل بخرید . با خرید عطر و ادکلن از سایت عطریکو این اطمینان به شما داده می شود که حتما محصول سفارش داده شده ضمانت اصالت کالا را دارا می باشد .

 

عطر مناسب با فصل را تهیه کنید :
در واقع به دلیل تنوع این محصولات شما قادر خواهید بود به ازای هر فصلی از سال ، عطری با رایحه متناسب با همان فصل را انتخاب کنید . عطرهای سنگین با بوی شدید برای تابستان مناسب نیستند ، اما در سردترین روزهای زمستان به شما حس گرمی را منتقل می کنند .

 

خانواده عطرها و مواد معطر را بشناسید .
اگر قبلا زیاد اهل استفاده از عطر نبوده اید ، اما می خواهید استفاده از این کالا را شروع کنید بهتر است ، کمی در خصوص خانواده مواد خوشبو کننده تحقیق کنید . مطالعه در خصوص انواع رایحه ها و امتحان کردن بو هر کدام از این محصولات به شما این امکان را می دهد تا پس از مدتی رایحه مطلوب خودتان بیابید .

 

 

قبل از خرید عطر را تست کنید :
قبل از خرید و مصرف عطر ، باید آن را روی پوست بدنتان آزمایش کنید . اینکار علاوه بر جلوگیری از احتمال بروز آلرژی و حساسیت ، باعث می شود که فرد بر اساس سلیقه ای که دارید تصمیم نهایی اش را برای خرید یا نخرید محصول بدون نگرانی بگیرد . با مراجعه به فروشگاه های تخصصی عطر ، از راهنمایی و مشورت با فروشندگان این محصولات استفاده کنید .

فوائد عطر زدن (روشناسی و خواص عطر زدن)  :

در مراسم عروسی ، ملاقات های کاری ، مصاحبه ، مهمانی ها و حتی خرید ، عطر شما به شکلی شخصیت شما را به نمایش می گذارد . نوع عطری که شما استفاده می کنید در حقیقت به دیگران بینش بیشتری را در مقایسه با ظاهرتان منتقل می کند . . عطر و بوها در لحظات اولیه دیدار با دیگران ، قدرت اقناع سازی و معرفی قویتری از شما نسبت به کلمات ، احساسات و رفتارتان دارند . علاوه بر این موارد عطر زدن خواص و فوایدی دیگری نیز دارد که برخی از آنها عبارتند از :

  1. تقویت حس اعتماد به نفس
  2. رایحه درمانی
  3. افزایش جذابیت
  4. ایجاد روحیه مثبت
  5. ایجاد حس آرامش
  6. درمان بی خوابی ، سردرد و افسردگی
  7. و …

 

فروش ادکلن مردانه ارزان البته با بهترین کیفیت و ضمانت اصالت کالا تنها در فروشگاه معتبر عطریکو

عطر را به کجای بدن بزنیم ؟ | بهترین و بدترین نقاط برای عطر زدن

پاسخ این سوال همان نقاط نبض دار بدن می باشد که بیشتر می توانند بوی عطر را در میحط پخش کنند . اما اگر در پیدا کردن این بخش ها نیز مشکل دارید با بگوییم که بهترین قسمت های بدن برای استفاده از عطر مچ دستان ، پشت گردن ، پشت گوش و شانه می باشند .

 

در نهایت مهم ترین نکته برای عطر زدن :
در هر صورت انتخاب عطر فقط به شما بستگی دارد . شما باید بر اساس علاقه خود رایحه و عطری را که دوست دارید انتخاب نموده و به خود بزنید . مهم نیست که این عطر چه بویی داشته باشد ، در واقع هر نوع رایحه ای که سبب ایجاد حس طراوات و شادابی در شما و اطرافیانتان می شود را مصرف کنید . اگرچه ملاک هایی برای تعیین کیفیت و ماندگاری عطر وجود دارد اما شما در انتخاب مختار هستید و باید بر اساس علاقه و طبع خود این انتخاب را انجام دهید .
با وجود اینکه موضوع میزان ماندگار عطر بسیار اهمیت دارد اما اگر همین عطر ، منطبق با رایحه مورد علاقه تان نباشد ، شما را از استفاده مکرر از عطر دلسرد می کند .

سخن پایانی :
در حقیقت نکات پیشنهاد شده در این مقاله ، می تواند مقدمات شادابی و حفظ روحیه و اعتماد به نفس به خصوص برای قشر بانوان را فراهم آورد . بی شک افزایش ماندگاری بوی عطر در تمام طول روز با رایحه ای دلپذیر ، حس طراوات و نشاط را در شما دو چندان می کند .
تمامی تلاش همکاران ما در فروشگاه اینترنتی عطریکو در راستای تحقق خواسته های شما عزیزان می باشد . امیدواریم که مطالعه این نکات برای شما در هنگام انتخاب این محصول برای خرید و نحوه صحیح عطر زدن مفید بود باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button